Relacja z konferencji "Promocja zdrowia podstawą zdrowia publicznego. Promocja zdrowia dla osób starszych”

8 września 2017 r. o godz.10.00 w Auli Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny w Warszawie odbyła się konferencja pt.„Promocja zdrowia podstawą zdrowia publicznego. Promocja zdrowia dla osób starszych”, pod honorowym patronatem Ministra Zdrowia.

Organizatorami konferencji byli Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego - PZH oraz Uniwersytet Jagielloński - Collegium Medicum.

Tematem konferencji było wskazanie metod wzmacniających promocję zdrowia adresowaną do osób starszych, przedstawienie wyników badań oraz oceny dobrych praktyk promocji zdrowia dla osób starszych realizowanych w krajach europejskich, a także publikacji na ten temat. Było to możliwe dzięki prowadzeniu przez Collegium Medicum UJ w latach 2015–2017 europejskiego projektu Pro-Health65+ w ramach Drugiego Programu Zdrowia Unii Europejskiej.

W konferencji z ramienia Uniwersytetu Jagiellońskiego – Collegium Medicum uczestniczyli min.  przedstawiciele władz uczelni: prof. dr hab. Tomasz Grodzicki, Prorektor Uniwersytetu Jagiellońskiego ds. Collegium Medicum, prof. dr hab. Beata Tobiasz Adamczyk, Pełnomocnik Rektora UJ ds. kształcenia i współpracy międzynarodowej w Collegium Medicum oraz prof. dr hab.Tomasz Brzostek, Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu, a także przedstawiciele Pro-Health 65+, pracownicy Instytutu Zdrowia Publicznego, którzy odpowiadali za główne badania realizowane w projekcie.

Prezentacje z konferencji dostępne są pod linkiem: