Udział Studenta Instytutu Zdrowia Publicznego w szkole letniej „The future of health care – New Concepts, New Technologies”

W dniach 24.07-04.08 2017 r. nasz student - pan Maciej Furman brał udział w szkole letniej „The future of health care – New Concepts, New Technologies” organizowanej przez Evangelische Hochschule Nuernberg Lutheran University of Applied Sciences oraz OTH Amberg-Weiden  Technical University of Applied Sciences.  W zajęciach uczestniczył wraz ze studentami z Brazylii, Czech, Rosji oraz Tajlandii.

Podczas wyjazdu pan Furman zdobył wiedzę na temat najnowszych technologii wprowadzanych w ochronie zdrowia z zakresu opieki nad osobami starszymi, a także prewencji zakażeń szpitalnych. Tematem zajęć było również zagrożenie, które wynika z ekspansji rozwiązań technologicznych w opiece zdrowotnej, m.in relacjach człowiek-technologia, która go otacza. Program, mając charakter wielowymiarowy, przyciągnął studentów zdrowia publicznego, pielęgniarstwa oraz bioinżynierii. Oprócz zajęć stacjonarnych organizatorzy zorganizowali również wiele wizyt do lokalnych placówek ochrony zdrowia (domów opieki nad osobami starszymi, oddziałów intensywnej opieki szpitalnej w Norymberdze i Weiden oraz fabryki Siemensa w Kemnath).