Udział pracowników Instytutu Zdrowia Publicznego w międzynarodowym projekcie: "Kołysanka – międzynarodowe badanie śpiewu dzieciom"

Naukowcy z Zakładu Zdrowia i Środowiska dołączyli do międzynarodowej grupy badaczy prowadzących projekt na temat uspokajania dzieci śpiewem. Głównym jego celem będzie sprawdzenie, na ile śpiewanie dzieciom jest uwarunkowane kulturowo. W ramach projektu naukowcy będą gromadzili nagrania kołysanek śpiewanych dzieciom w takich krajach jak: Finlandia, USA, Ekwador, Boliwia, Indie, Kolumbia, Chiny, Etiopia, Nowa Zelandia i Polska i usiłowali wychwycić ich wspólne cechy akustyczne.

Badanie koordynowane jest przez naukowców z amerykańskiego Uniwersytetu Harvarda.

Więcej o projekcie znajdą Państwo tutaj