„Kardiologia Prewencyjna 2017 – wytyczne, wątpliwości, gorące tematy”

Mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w kolejnej, X Konferencji Naukowej Sekcji Prewencji i Epidemiologii Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, „Kardiologia Prewencyjna 2017 – wytyczne, wątpliwości, gorące tematy”, która organizowana jest przy współudziale Katedry Epidemiologii i Badań Populacyjnych Instytutu Zdrowia Publicznego.

Cykl konferencji „Kardiologia Prewencyjna” to spotkanie multidyscyplinarne, na które oprócz specjalistów zdrowia publicznego zapraszamy kardiologów, ale także zainteresowanych tematem internistów i lekarzy rodzinnych, pielęgniarki oraz specjalistów z innych dziedzin medycyny i nauk o zdrowiu.

Konferencja odbędzie się w dniach 17-18 listopada 2017r. w Krakowie.  Termin zgłaszania streszczeń upływa 30 września 2017 r.

Szczegółowe informacje dotyczące konferencji znajdują się na stronie internetowej http://www.kardiologiaprewencyjna.eu/

Komitet Organizacyjny Konferencji

Publikacja pracownika Instytutu Zdrowia Publicznego w prestiżowym czasopiśmie medycznym "The Lancet"

W prestiżowym czasopiśmie medycznym "The Lancet" ukazała się seria trzech artykułów na temat ewolucyjnego zdrowia publicznego. Pierwszą autorką artykułu na temat zdrowia reprodukcyjnego jest prof. Grażyna Jasieńska z Zakładu Zdrowia i Środowiska. Autorzy artykułu argumentują, że ewolucyjne (tj. oparte o teorię ewolucji) podejście jest konieczne w planowaniu skutecznych programów promocji i ochrony zdrowia i sprzyja poprawie stanu zdrowia populacji.

G. Jasieńska, R. G. Bribiescas, A.-S. Furberg, S. Helle, A. Núñez-de la Mora (2017) “Human reproduction and health: an evolutionary perspective”. The Lancet 390, pp: 510-520

Więcej o artykule i badaniach prof. Jasieńskiej znajdą Państwo tutaj:
 

 

 

Projekty - logo

logo projektu EuroPubHealth. Kliknij tutaj, żeby uzyskać więcej informacji o studiach
 


 

"E-Zdrowie i Telemedycyna"

      

Informacje o konferencji
"E-Zdrowie i Telemedycyna"

ZNOZ patronem medialnym konferencji

Zeszyty Naukowe Ochrony Zdrowia
patronem medialnym konferencji: