Wizyta pani profesor Tetiany Gruzievy w Instytucie Zdrowia Publicznego

Wizyta prof. Tetiany Gruzievy z Bogomolets National Medical University w Kijowie w Instytucie Zdrowia Publicznego

W dniach 22-25 maja 2017 r. w Instytucie Zdrowia Publicznego przebywała pani prof. Tetiana Gruzieva z Bogomolets National Medical University w Kijowie, która przyjechała do Krakowa w ramach umowy bilateralnej między Uniwersytetem Jagiellońskim Collegium Medicum a Bogomolets National Medical University. Umowa zakłada między innymi spotkania mające na celu nawiązanie współpracy przy tworzeniu nowych kierunków studiów w ochronie zdrowia. Z panią prof. Tetianą Gruzievą zobaczyli się pani prof. Beata Tobiasz-Adamczyk – pełnomocnik Rektora UJ ds. kształcenia i współpracy międzynarodowej w Collegium Medicum  oraz pan prof. Tomasz Brzostek – Dziekan Wydziału  Nauk o Zdrowiu. Podczas pobytu w Instytucie, dzięki spotkaniom z Dyrekcją oraz kierownikami zakładów, pani prof. Tetiana Gruzieva zapoznała się z działalnością naszego Instytutu zarówno w obszarach związanych z dydaktyką, jak i badaniami naukowymi. Wzięła także udział w spotkaniu naukowym, którego tematyka koncentrowała się wokół badań dotyczących nierówności w zdrowiu.