„Kardiologia Prewencyjna 2017 – wytyczne, wątpliwości, gorące tematy”

Mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w kolejnej, X Konferencji Naukowej Sekcji Prewencji i Epidemiologii Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, „Kardiologia Prewencyjna 2017 – wytyczne, wątpliwości, gorące tematy”, która organizowana jest przy współudziale Katedry Epidemiologii i Badań Populacyjnych Instytutu Zdrowia Publicznego.

Cykl konferencji „Kardiologia Prewencyjna” to spotkanie multidyscyplinarne, na które oprócz specjalistów zdrowia publicznego zapraszamy kardiologów, ale także zainteresowanych tematem internistów i lekarzy rodzinnych, pielęgniarki oraz specjalistów z innych dziedzin medycyny i nauk o zdrowiu.

Konferencja odbędzie się w dniach 17-18 listopada 2017r. w Krakowie.  Termin zgłaszania streszczeń upływa 30 września 2017 r.

Szczegółowe informacje dotyczące konferencji znajdują się na stronie internetowej http://www.kardiologiaprewencyjna.eu/

Komitet Organizacyjny Konferencji

Wykład prof. Thomasa Ciesielskiego z Uniwersytetu Waszyngtońskiego w Instytucie Zdrowia Publicznego

11 maja 2017 roku w Instytutcie Zdrowia Publicznego odbył się wykład prof. Thomasa Ciesielskiego z Uniwersytetu Waszyngtońskiego w St. Luis, który przedstawił informacje dotyczące podnoszenia jakości i bezpieczeństwa pacjenta w szpitalach w Stanach Zjednoczonych. Wykład był przeznaczony dla studentów studiów magisterskich, którzy licznie wzięli w nim udział. W wykładzie uczestniczyli także przedstawiciele władz dziekańskich (prof. Tomasz Brzostek), dyrekcji Instytutu oraz pracownicy naukowi Instytutu oraz II Katedry Chorób Wewnętrznych UJCM. Prof. Thomas Ciesielski odpowiadał także na pytania słuchaczy dotyczące standardów bezpieczeństwa pasażerów samolotów, które są jednym z głównych wzorów dla zmian w ochronie zdrowia oraz sposobom zapobiegania błędom lekarskim w USA (m.in. przez elektronizację dokumentacji medycznej).

 

Projekty - logo

logo projektu EuroPubHealth. Kliknij tutaj, żeby uzyskać więcej informacji o studiach
 


 

"E-Zdrowie i Telemedycyna"

      

Informacje o konferencji
"E-Zdrowie i Telemedycyna"

ZNOZ patronem medialnym konferencji

Zeszyty Naukowe Ochrony Zdrowia
patronem medialnym konferencji: