Zakończenie wizyty studentów z Uniwersytetu w Kopenhadze

W dniach 16.02-17.03 br., w Instytucie Zdrowia Publicznego gościliśmy po raz czwarty studentów z Uniwersytetu w Kopenhadze realizujących część swojego magisterskiego programu Global Health. W tym roku przybyło 19 studentów pochodzących z różnych krajów świata. W ramach przygotowanego dla nich programu nauczania zaznajomili się z różnymi aspektami funkcjonowania systemu ochrony zdrowia. Studenci uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez wykładowców Instytutu Zdrowia Publicznego oraz odwiedzali różne instytucje związane z systemem ochrony zdrowia w Krakowie, Warszawie oraz Myślenicach.
W piątek 17 marca odbyło się oficjalne zakończenie wizyty, podczas którego studenci zaprezentowali efekty swojego pięciotygodniowego pobytu. Pod opieką pracowników Instytutu Zdrowia Publicznego: dr Urszuli Stepaniak, dr Marzeny Woźniak, mgr Michała Zabdyr-Jamróz oraz dr Andrzej Galbarczyka, studenci przygotowali projekty dotyczące wybranych problemów zdrowotnych i systemu ochrony zdrowia w Polsce. Podczas uroczystego lunchu Pan Prof. Ib Christian Bygbjerg podziękował wraz z studentami za opiekę „śpiewająco” (poniżej autorski tekst Pana Profesora do melodii „O my darling Clementine”).