„Kardiologia Prewencyjna 2017 – wytyczne, wątpliwości, gorące tematy”

Mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w kolejnej, X Konferencji Naukowej Sekcji Prewencji i Epidemiologii Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, „Kardiologia Prewencyjna 2017 – wytyczne, wątpliwości, gorące tematy”, która organizowana jest przy współudziale Katedry Epidemiologii i Badań Populacyjnych Instytutu Zdrowia Publicznego.

Cykl konferencji „Kardiologia Prewencyjna” to spotkanie multidyscyplinarne, na które oprócz specjalistów zdrowia publicznego zapraszamy kardiologów, ale także zainteresowanych tematem internistów i lekarzy rodzinnych, pielęgniarki oraz specjalistów z innych dziedzin medycyny i nauk o zdrowiu.

Konferencja odbędzie się w dniach 17-18 listopada 2017r. w Krakowie.  Termin zgłaszania streszczeń upływa 30 września 2017 r.

Szczegółowe informacje dotyczące konferencji znajdują się na stronie internetowej http://www.kardiologiaprewencyjna.eu/

Komitet Organizacyjny Konferencji

Wspomnienie o Irminie Jurkiewicz-Świętek

Wspomnienie o Irminie

Rok temu, pierwszego października wstrząsnęła nami smutna wiadomość o śmierci naszej Drogiej Koleżanki Irminy. Jej odejście, niespodziewane i nagłe, uświadomiło pewnie wielu z nas, jak ulotne jest życie. Ale kolejne godziny, dni i miesiące, rozmowy z przyjaciółmi, kondolencje i wspomnienia o Irminie zawarte w przesyłanych mailach naszych zagranicznych studentów, koleżanek i kolegów z zaprzyjaźnionych uczelni, pokazały, że prawdziwie wielki człowiek nie odchodzi wraz ze swoją śmiercią. Pozostaje w sercach i myślach wszystkich, których szacunek, sympatię i podziw wzbudził swoim życiem. Irmina odeszła bardzo młodo. Nie zdążyła zrobić kariery wielkiego naukowca. Nie zdążyła zostać profesorem czy nawet doktorem. Ale w swoim krótkim życiu zdążyła osiągnąć coś znacznie cenniejszego niż kariera. Swoim pogodnym usposobieniem, pracowitością, sumiennością, gotowością do udzielania pomocy każdemu, kto takowej potrzebował, czyniła nasz świat lepszym. Co dzień mogłem się przekonywać, że żyła dla innych, a nie dla siebie. I właśnie to doświadczenie sprawia, że mimo iż brakuje Irminy w Instytucie, jej uśmiechu i profesjonalizmu, pozostaje niezmienna wdzięczność, że los pozwolił mi z Nią współpracować przez szereg lat i uczyć się od niej tego co najważniejsze – być DOBRYM CZŁOWIEKIEM.

Dyrektor Instytutu Zdrowia Publicznego UJ CM

Dr hab. Christoph Sowada

 

Projekty - logo

logo projektu EuroPubHealth. Kliknij tutaj, żeby uzyskać więcej informacji o studiach
 


 

"E-Zdrowie i Telemedycyna"

      

Informacje o konferencji
"E-Zdrowie i Telemedycyna"

ZNOZ patronem medialnym konferencji

Zeszyty Naukowe Ochrony Zdrowia
patronem medialnym konferencji: