Wykład prof. Thomasa Ciesielskiego z Uniwersytetu Waszyngtońskiego w Instytucie Zdrowia Publicznego

11 maja 2017 roku w Instytutcie Zdrowia Publicznego odbył się wykład prof. Thomasa Ciesielskiego z Uniwersytetu Waszyngtońskiego w St. Luis, który przedstawił informacje dotyczące podnoszenia jakości i bezpieczeństwa pacjenta w szpitalach w Stanach Zjednoczonych. Wykład był przeznaczony dla studentów studiów magisterskich, którzy licznie wzięli w nim udział. W wykładzie uczestniczyli także przedstawiciele władz dziekańskich (prof. Tomasz Brzostek), dyrekcji Instytutu oraz pracownicy naukowi Instytutu oraz II Katedry Chorób Wewnętrznych UJCM. Prof. Thomas Ciesielski odpowiadał także na pytania słuchaczy dotyczące standardów bezpieczeństwa pasażerów samolotów, które są jednym z głównych wzorów dla zmian w ochronie zdrowia oraz sposobom zapobiegania błędom lekarskim w USA (m.in. przez elektronizację dokumentacji medycznej).