Instytut Zdrowia Publicznego na Dniu Otwartym Wydziału Nauk o Zdrowiu UJCM

W dniu 24 marca 2017 roku studenci i pracownicy Instytutu Zdrowia Publicznego uczestniczyli w Dniu Otwartym Wydziału Nauk o Zdrowiu, Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum. Jeszcze przed oficjalną godziną rozpoczęcia się wydarzenia zagościli na naszych stoiskach uczniowie szkół średnich, którzy mogli zasięgnąć informacji o zasadach rekrutacji i porozmawiać o praktycznych aspektach studiowania na kierunku zdrowie publiczne, a także dokonać szeregu podstawowych pomiarów zdrowotnych wraz z interpretacją wyniku. Odwiedzający mogli sprawdzić skład masy ciała metodą bioimpedancji, ciśnienie tętnicze krwi, poziom CO2 w powietrzu wydychanym, siłę uścisku ręki oraz porozmawiać na temat zbilansowanej diety. W Dniu Otwartym uczestniczyli studenci Koła Naukowego przy Zakładzie Żywienia Człowieka, Panie Anna Chmura, Karolina Kowal oraz Magdalena Smalcerz oraz z Koła Naukowego Zakładu Epidemiologii, Pani Kinga Gunia oraz opiekunowie dr Beata Piórecka i dr Roman Topór-Mądry.