Zaproszenie do wzięcia udziału w projekcie badawczym: „Kołysanka – międzynarodowe badanie śpiewu dzieciom”

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Krakowa i powiatu limanowskiego mających malutkie dzieci do wzięcia udziału w projekcie badawczym „Kołysanka – międzynarodowe badanie śpiewu dzieciom”. Instytut Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego prowadzi badanie, którego celem jest zbadanie w jaki sposób zwracamy się do niemowląt.

W naszym badaniu chcemy zebrać nagrania piosenek i słów jakimi uspokajają Państwo małe dzieci. Badanie będzie przeprowadzone w obecności dziecka, którym się Państwo opiekują. Podczas spotkania poprosimy Państwa o pokazanie jak zwracacie się i co nucicie dzieciom, żeby je uspokoić. Dla porównania poprosimy Państwa również o zaprezentowanie sposobu w jaki zwracacie się do dorosłych osób i w jaki sposób śpiewacie neutralne piosenki. Udział w projekcie polega na jednorazowym spotkaniu w Instytucie Zdrowia Publicznego przy ul. Grzegórzeckiej 20 w Krakowie lub w przychodni w centrum Limanowej. Spotkanie nie powinno trwać dłużej niż 15 minut.

Zebrane nagrania będziemy porównywać z nagraniami z innych krajów, takich jak USA, Ekwador, Boliwia, Indie, Kolumbia czy Chiny. Mamy nadzieję, że dzięki temu lepiej zrozumiemy pochodzenie zachowań związanych z opieką nad małymi dziećmi.

Serdecznie zapraszamy!

Osoby chcące wziąć udział w projekcie mogą się zgłosić klikając W TEN LINK

 

Projekty - logo

logo projektu EuroPubHealth. Kliknij tutaj, żeby uzyskać więcej informacji o studiach
 


 

Zapraszamy na studia podyplomowe

     

"Zarządzanie Jednostkami Opieki Zdrowotnej" (Edycja 2018)

ZNOZ patronem medialnym konferencji

Zeszyty Naukowe Ochrony Zdrowia
patronem medialnym konferencji: