„Kardiologia Prewencyjna 2017 – wytyczne, wątpliwości, gorące tematy”

Mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w kolejnej, X Konferencji Naukowej Sekcji Prewencji i Epidemiologii Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, „Kardiologia Prewencyjna 2017 – wytyczne, wątpliwości, gorące tematy”, która organizowana jest przy współudziale Katedry Epidemiologii i Badań Populacyjnych Instytutu Zdrowia Publicznego.

Cykl konferencji „Kardiologia Prewencyjna” to spotkanie multidyscyplinarne, na które oprócz specjalistów zdrowia publicznego zapraszamy kardiologów, ale także zainteresowanych tematem internistów i lekarzy rodzinnych, pielęgniarki oraz specjalistów z innych dziedzin medycyny i nauk o zdrowiu.

Konferencja odbędzie się w dniach 17-18 listopada 2017r. w Krakowie.  Termin zgłaszania streszczeń upływa 30 września 2017 r.

Szczegółowe informacje dotyczące konferencji znajdują się na stronie internetowej http://www.kardiologiaprewencyjna.eu/

Komitet Organizacyjny Konferencji

Wizyta studentów z Kopenhagi

  W dniu 20 lutego 2017 r. w Instytucie Zdrowia Publicznego odbyło się uroczyste przywitanie studentów z Uniwersytetu w Kopenhadze. Udział w nim wzięli przedstawiciele Uniwersytetu Jagiellońskiego - Pani Prof. dr hab. Beata Tobiasz Adamczyk - Pełnomocnik Rektora UJ ds. kształcenia i współpracy międzynarodowej w Collegium Medicum oraz ze strony Instytutu Zdrowia Publicznego dr hab. Christoph Sowada – Dyrektor Instytutu Zdrowia Publicznego oraz Pracownicy Instytutu.
Instytut Zdrowia Publicznego Wydziału Nauk o Zdrowiu UJ CM od czterech lat w ramach współpracy z Uniwersytetem w Kopenhadze, na przełomie lutego i marca 2017 roku przyjmuje zagranicznych studentów na wykłady i warsztaty z zakresu zdrowia publicznego. W tym roku była to grupa 19 studentów pochodzących z różnych krajów świata, którzy w ramach swojego programu nauczania podczas przyjazdu do Polski, badają wybrane aspekty funkcjonowania systemu ochrony zdrowia. Jednym z głównych punktów zainteresowania studentów jest organizacja i funkcjonowanie różnych instytucji działających w obszarze zdrowia publicznego.

  Studenci podczas pobytu w Polsce spotykają się z przedstawicielami Instytucji z tego obszaru w Krakowie oraz Warszawie będąc gośćmi m.in. w Ministerstwie Zdrowia, Narodowym Instytucie Zdrowia Publicznego – Państwowym Zakładzie Higieny, Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji oraz Centralnym Instytucie Ochrony Pracy. Wykłady i warsztaty dla studentów poprowadzą pracownicy Instytutu Zdrowia Publicznego, Wydziału Nauk o Zdrowiu. W ramach programu socjalnego studenci zwiedzali Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius.

Plan wizyty studentów z Kopenhagi

 

 

Projekty - logo

logo projektu EuroPubHealth. Kliknij tutaj, żeby uzyskać więcej informacji o studiach
 


 

"E-Zdrowie i Telemedycyna"

      

Informacje o konferencji
"E-Zdrowie i Telemedycyna"

ZNOZ patronem medialnym konferencji

Zeszyty Naukowe Ochrony Zdrowia
patronem medialnym konferencji: