Wizyta studentów z Kopenhagi

  W dniu 20 lutego 2017 r. w Instytucie Zdrowia Publicznego odbyło się uroczyste przywitanie studentów z Uniwersytetu w Kopenhadze. Udział w nim wzięli przedstawiciele Uniwersytetu Jagiellońskiego - Pani Prof. dr hab. Beata Tobiasz Adamczyk - Pełnomocnik Rektora UJ ds. kształcenia i współpracy międzynarodowej w Collegium Medicum oraz ze strony Instytutu Zdrowia Publicznego dr hab. Christoph Sowada – Dyrektor Instytutu Zdrowia Publicznego oraz Pracownicy Instytutu.
Instytut Zdrowia Publicznego Wydziału Nauk o Zdrowiu UJ CM od czterech lat w ramach współpracy z Uniwersytetem w Kopenhadze, na przełomie lutego i marca 2017 roku przyjmuje zagranicznych studentów na wykłady i warsztaty z zakresu zdrowia publicznego. W tym roku była to grupa 19 studentów pochodzących z różnych krajów świata, którzy w ramach swojego programu nauczania podczas przyjazdu do Polski, badają wybrane aspekty funkcjonowania systemu ochrony zdrowia. Jednym z głównych punktów zainteresowania studentów jest organizacja i funkcjonowanie różnych instytucji działających w obszarze zdrowia publicznego.

  Studenci podczas pobytu w Polsce spotykają się z przedstawicielami Instytucji z tego obszaru w Krakowie oraz Warszawie będąc gośćmi m.in. w Ministerstwie Zdrowia, Narodowym Instytucie Zdrowia Publicznego – Państwowym Zakładzie Higieny, Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji oraz Centralnym Instytucie Ochrony Pracy. Wykłady i warsztaty dla studentów poprowadzą pracownicy Instytutu Zdrowia Publicznego, Wydziału Nauk o Zdrowiu. W ramach programu socjalnego studenci zwiedzali Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius.

Plan wizyty studentów z Kopenhagi

 

 

Projekty - logo

logo projektu EuroPubHealth. Kliknij tutaj, żeby uzyskać więcej informacji o studiach
 


 

Zapraszamy na studia podyplomowe

     

"Zarządzanie Jednostkami Opieki Zdrowotnej" (Edycja 2018)

ZNOZ patronem medialnym konferencji

Zeszyty Naukowe Ochrony Zdrowia
patronem medialnym konferencji: